Öğrencilere Okul Ailelerine Yuva Hareketi

#umudunuzukaybetmeyin sloganı ile ülkemizde yaşanan deprem felaketinde evini, okulunu ve tüm sosyal imkanlarını kaybeden öğrencilerimizin ve ailelerinin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek üzere, soruna bütüncül bir yaklaşım ile daha uzun soluklu bir çözüm üretmeyi hedeflemektedir.

Bu amaçla, 5 Ailemizin öncelikle barınma sorununu ilçemizde tespit edilecek konutlarda 1 yıllık kira giderlerini karşılayarak giderip, temel ev eşyaları ve temel gıda ürünleri ihtiyaçlarını giderip, hayata yeniden ve kalıcı bir başlangıç yapabilmeleri için bir fırsat yaratılacaktır. Ancak bundan sonra öğrencilerin sağlıklı, başarılı ve etkin bir eğitim öğretim sürecine sahip olabilecekleri düşünülmekle, ailelerimizin öğrencilerine en iyi bildiğimiz şeyi yaparak, kurumumuzdan mezun olana kadar tam burslu eğitim ve öğretim imkanı sağlamayı planlamaktayız.

Projenin öğretim bursu dışındaki kaynağı başta en değerli paydaşlarımız olan velilerimizin ve Vakfımızın kaynaklarından karşılanacak olup, bu projenin aynı emeği ve aynı kaygıları paylaştığımız değerli özel eğitim kurumları tarafından da sahiplenilerek büyümesi umuduyla…

#umudunuzukaybetmeyin